неділя, 11 березня 2012 р.

10 березня 2012 року відбувся перший семінар Самопізнання — шлях до власної самореалізації?в рамках проекту "Центр розвитку молодіжних ініціатив" !

Коротко про тему семінару:

 тренер - Іван Кульчицький, к.е.н., викладач Львівського інституту менеджменту, керівник проектів ГО "Агенція європейських інновацій".

„Пізнай себе і ти пізнаєш світ” (Сократ).
Мета семінару: ознайомлення учасників з можливостями ефективно управляти власним життям.
В результаті тренінгу Ви зможете:
Навчитися визначати Власні бажання, трансформувати їх в цілі та досягати бажаного результату.
Кожна людина на Землі прагне до самореалізації, до самопізнання. Рано чи пізно ми замислюємося над причинами свого існування на цьому світі, над своєю місією в житті.
Ще з дитинства ми чули вислів: «Пізнай себе», але мало хто знає, що ці слова були «вибиті» в Древній Греції  при вході до храму Аполона в м. Дельфах. Адже недостатньо народитися і просто жити, важливо глибше пізнавати себе, свої можливості, свій потенціал, втіливши при цьому свою мету та цілі в житті.
Коли Ви дізнаєтеся, яким є Ваше призначення, Ви зрозумієте, що займаєтеся улюбленою справою свого життя. Ви зможете реалізовувати себе як успішний підприємець, художник, письменник, програміст, будівельник, журналіст, як майстер своєї справи, в якій Ви прагнете до найкращого результату і постійного розвитку.
Поштовх до пізнання самого себе дасть змогу краще управляти власним потенціалом, і задуматися над запитанням: якою буде справа Вашого життя?
Важливо зазначити, що вся інформація, яка потрібна людині, щоб приймати правильні рішення, знаходиться в самій людині. На цьому етапі потрібно відповісти на питання: З чого складається Ваш потенціал? Для цього варто розпочати з аналізу свого потенціалу та визначення власних бажань!
Складовими елементи Вашого потенціалу є: знання, навички, цінності, бачення, психологічні особливості, час, комунікації з людьми, фінанси, тощо.
Можна сказати, що Ваш потенціал – це сукупність Ваших ресурсів та можливостей для реалізації Ваших мрій, цілей та бажань!
У повсякденному житті можна знайти багато книг про кожний елемент Вашого потенціалу окремо, але досить рідко зустрічається інформація про те, яким чином можна управляти цими елементами як цілісною системою.
Інтегруючою ланкою в цій системі є час. Управління нашим потенціалом відбувається в часі і ним володіють всі люди в однаковій мірі, але кожен по різному ним розпоряджається. Тому вивчення елементів тайм-менеджменту та застосування їх у Власному житті може допомогти Вам бути більш ефективнішим.
Усі наші знання ми отримуємо під час навчання, читання книжок, слухання музики, а застосування отриманих знань на практиці формують наші навички. Саме навички є визначальними у конкурентній боротьбі, адже можна знати будову та принципи роботи компютера, але ніколи його не включати і не мати навичок роботи з ним.
Наступним та найважливішим елементом Вашого потенціалу є людські ресурси. До них ми зазвичай відносимо: знайомих, друзів, родичів, які можуть Вам допомагати у реалізації Ваших бажань.
Фінансові ресурси – це Ваше рухоме та нерухоме майно, яким Ви володієте або можете залучити із зовнішнього середовища і дуже важливо навчитися ними оптимально розпоряджатися.
Ваші психологічні особливості, цінності та бачення – це прояв Ваших вроджених талантів, які потрібно постійно вивчати і використовувати як сильні сторони. Наприклад, якщо Вам притаманні риси екстраверта, то для Вас будуть найбільш підходити професії, пов’язані із публічною діяльністю та комунікацією з людьми. Якщо, важливою цінністю для Вас є моральність, то Ви не отримаєте жодного задоволення від роботи, де потрібно обманювати інших людей.
При управлінні Вашим потенціалом важливо враховувати зовнішні чинники, які є визначальні у суспільстві. На даний момент виділяють наступні чинники:
1. Інформація.
«Хто володіє інформацією той володіє світом». Інформація стала чинником, який є визначальний в будь-якій справі. Тому, важливо, щоб Ви навчилися визначати, яка саме інформація Вам потрібна і напрацьовували джерела інформації через налагодження контактів з експертами різних сфер життя.
2. Швидкість.
Життя набирає обертів. Процеси навколо нас дуже швидко змінюються. Це означає, що Ви повинні навчитися оперативно приймати рішення, миттєво і якісно обробляти інформацію, швидко думати. І якщо у Вас виникає ідея, яку Ви хочете втілити у життя, зволікати не можна, оскільки за деякий час вона буде вже неактуальна.
3. Науково-технічний прогрес.
Розвиток Інтернету та компютерної техніки дозволяє людині все менше часу витрачати на важку технічну роботу, а більше уваги приділяти творчим процесам. Тим самим краще реалізовувати свій потенціал, а результати своєї праці презентувати більшому колу людей за допомогою нових послуг в мережі Інтернет.
5. Екологія.
Найцінніший скарб кожної людини – це її здоров’я. Негативні наслідки діяльності людини впливають на стан навколишнього середовища, якість їжї, яку ми споживаємо, тощо. Все це впливає на стан нашого організму, нашу активність та продуктивність в цілому.
Важливим моментом в процесі розвитку Вашого потенціалу є налагодження взаємозв'язків між зовнішніми чинниками та елементами внутрішнього потенціалу для того, щоб визначити сильні сторони людини, які допоможуть їй реалізувати свої мрії та досягти бажаних результатів.
 Наступний крок до успіху – це визначення Ваших бажань та мрій! Що Ви хочете? Про що Ви мрієте?
Більшість успішних людей у своїх інтервю говорять, що важливим моментом у їхньому житті відіграли мрії. Відомий кожному мультиплікатор Уолт Дісней говорив, що «Якщо Ви мрієте про щось – отже, Ви можете це здійснити!».
Щоб Ваші мрії починали реалізовуватися, потрібно трансформувати їх у Ваші цілі!
Ціль - це ідеальний або реальний предмет свідомого або несвідомого прагнення суб'єкта, фінальний результат, на який спрямований процес дії. Для того, щоб Ваші мрії трансформувалися у цілі, потрібно, щоб вони відповідали критеріям оцінки SMART.
Будь яка Ваша мрія буде реалізована, якщо Ви запишете її таким чином, щоб Вона була: конкретна;, її можна було виміряти (вона має містила кількісні чи якісні показники); досяжна для Вас (Ви маєте володіти тими внутрішніми ресурсами та навичками, щоб її реалізувати); реалістична (зовнішні умови її виконання, мають дозволяти Вам це зробити) і визначена у часі (вказаний термін, коли Ви хочете її реалізувати).
Варто зазначити, що ці критерії є взаємопов’язані і становлять одне ціле – Вашу ціль! Якщо хоч один із критеріїв не буде досягнуто, то Ваша мрія ніколи не буде реалізована. Це означає для Вас, що потрібно завжди розвивати свої слабкі сторони до сильних, або відмовитися від цієї мрії.
Варто врахувати ще один важливий момент – Ваша мета життя. Це керунок Вашого життя, це те, заради чого Ви живете. Важливим, є те щоб всі Ваші цілі були узгоджені із Вищою метою. Наприклад, якщо Ваша мета – це свобода до дій та реалізації своїх задумів, то цілі, які пов’язані із кар’єрою у військових структурах, будуть гальмувати Ваше вільнодумство та свободу.
Для того, щоб визначити Вашу мету, напишіть повний список Ваших цілей в особистому та професійному житті, опишіть досвід, який Ви хочете отримати від життя, що Ви хочете реалізувати у житті і звичайно Ваші цінності, з якими Ви живете. Постійна робота із Вашими бажаннями допоможе Вам визначитися у меті та цілях Вашого життя. Адже,  хто не знає куди прямує, дуже здивується, коли потрапить не туди.
«Без мети немає діяльності, без інтересів немає мети,
а без діяльності немає життя» В.Бєлінський.

У більшості людей є бажання вивчити іноземну мову. Ці знання допомагають нам спілкуватися з більшим колом людей, читати більше інформації, професійно зростати, однак часто бажання залишається лише бажанням. Для того, щоб такого не відбувалося, необхідно зробити наступні кроки: 1. Визначити для чого Вам потрібні знання іноземної мови? 2. Перевірити чи це бажання узгоджується з іншими Вашими цілями та Вашою метою. 3. Прописати це бажання згідно критеріїв оцінки SMART.
Коли Ви будете мати список Ваших мрій та бажань, наступним кроком для Вас стане оцінка Ваших можливостей, якими Ви зараз володієте, щоб визначити критерій досяжності під час трансформації Ваших мрій у цілі.
Для цього необхідно визначити Ваші слабкі і сильні сторони, використовуючи при цьому SWOT-аналіз. Цей аналіз допоможе Вам оцінити свій наявний потенціал, окремо для кожної цілі. Його проводять на початку планування для того, щоб визначити ефективність наявних ресурсів та можливі сценарії, які можуть трапитися з Вами у житті. Адже Ваші сильні сторони – формують Ваші можливості, а Ваші слабкі сторони – Ваші загрози щодо досягнення цілей. Звичайно, бачучи свої слабкі сторони, потрібно їх усувати або трансформувати у сильні сторони.
Якщо Ви приймете рішення про початок Власного бізнесу, Вам в першу чергу необхідно використовувати SWOT-аналіз для того аби проаналізувати Ваш рівень знань, навичок та контактів, Ваші часові, людські та фінансові ресурси, які будуть Вам необхідні для ведення підприємницької діяльності. Тільки після цього, Ви зможете чіткіше прописати Ваші бізнес-цілі і тим самим забезпечити їх ефективнішу реалізацію.
Під час планування великих проектів потрібно їх подрібнювати до найменших етапів, які Ви можете подолати. Часто говорять, що зразу неможливо зїсти «слона», але якщо його подрібнити на маленкі біфштекси то поступово Ви проковтнете Вашого «слона».
«Май мету для всього життя, мету для відомого часу,
 мету для року, для місяця, для тижня, для дня й для години, і для хвилини, жертвуючи нижчі цілі вищим». Лев Толстой
Під час планування своєї діяльності використовуйте такі інструменти:
Ø Принцип 60/40
Завжди плануйте лише 60% свого робочого часу, а 40% залишайте на різні форс-мажорні ситуації чи спонтанну Вашу активність.
Ø Встановлюйте реальні часові норми
Часто наші плани не реалізовуються, бо ми даємо собі замало часу для реалізації завдань. Якщо Ви будете проводити аналіз свого життя і вести свій хронометраж, то зможете знати наперед, скільки часу у Вас іде на виконання завдань. Це дозволить покращити Ваше планування часу.
Ø Розставляйте пріоритети
Всі наші справи можна поділити на термінові – не термінові; важливі – не важливі. Більше концентруйте Вашу увагу на «важливих – не термінових» справах, оскільки з часом вони перетворюються у термінові, і тоді Вам прийдеться «гасити пожежу», а це вже зменшувати Вашу ефективність і постійно триматиме Вас у стресі.
Ø Делегуйте
Делегування – це найефективніший інструмент в управлінні, який допомагає Вам звільнитися від «неважливих – термінових» справ. Це передача обовязків по виконанню роботи від одного працівника до іншого, при умові, що відповідальність за кінцевий результат залишається за Вами.
Ø Залишайте собі 15% часових запасів
До кожної запланованої справи залишайте собі часовий запас. Він допоможе Вам завжди бути пунктуальним та зібратися із думками на початку кожного завдання.
Ø Плануйте вільний час
Ми не вміємо планувати вільний час. Не плануючи його, ми просто втрачаємо цінний часовий ресурс.
Ø Резервуйте вільний час для планів і творчості
Творчість – це джерело нових ідей, думок, підходів. Час, виділений на творчість, допоможе Вам знайти нові сили, думки та ресурси для досягненння Ваших мрій.
Ø Ставте собі контрольні точки і аналізуйте свої результати
Контроль - це процес забезпечення досяг­нення поставлених цілей шляхом виявлення відхилень у виконанні планів і внесення відповідних корективів у дії або плани. Проведення проміжного і кінцевого контролю допоможе Вам у кращому розумінні своїх сильних та слабких сторін та в підвищенні ефективності Вашої роботи.

«Все у Ваших руках!»

Рекомендовані джерела:
1.     Кові С. Восьма звичка. Від успішності до величі. – К., 2005. – 388с.
2.     Книги Глеба Архангельского www.glebarhangelsky.livejournal.com/
3.     Тайм-менеджмент. / под ред. А.Капусты. – К., 2009. – 180 с.
4.     Трейси Б. Оставьте брезгливость съешьте лягушку! – Минск, 2002. – 112 с.
5.     Інтернет портал для управлінців - www.management.com.ua/.Дуже вдячна учасникам семінару за хорошу атмосферу та цікаві думки!!! Чекаю всіх наступного тижня!!!(17 березня)!!!!!1 коментар:

  1. Ооооо!А я відповідно вдячна тобі Наталя за корисну інформацію та цікаві тренінги! Обовязково буду на наступних

    ВідповістиВидалити