понеділок, 30 січня 2012 р.

Що означає досягти успіху? Як це зробити?


    Що таке успіх?

    Успіх описують за допомогою таких слів як: свій бізнес, статок, гроші, любов, сім’я, щастя, повага, популярність, вплив, влада... Що таке успіх, кожен визначає для себе сам.
    Скільки людей, стільки й способів досягти успіху. Проте суть в тому, що успіх є лише результатом тривалої напруженої роботи, заняття певною справою. Якщо прослідкувати за успішними людьми, то виходить, що вони займаютьсяулюбленою справою, тим, що приносить їм задоволення. «Взагалі, займаюсь тим, що подобається. Хоча не всі справи роблю залюбки» – типова фраза інтерв’ю з відомим бізнесменом.
Успішна людина:
 • Має мету
 • Знає шлях до мети
 • Працює багато і наполегливо
 • Використовує свої сильні якості
 • Здебільшого робить те, що подобається
 • Не боїться помилок і вчиться на них
 • Схильна до пізнання нового
 • Займається своїм розвитком
 • За необхідності, діє рішуче, швидко приймає рішення
 • Приділяє час на роздуми, для аналізу
 • Розвиває зв’язки, активно взаємодіє з іншими
 • Вміє вирішувати конфлікти, знаходити взаємовигідні рішення
 • Заслуговує на довіру
 • Створює цінність

  Як досягти успіху?

  Поперше треба зрозуміти, якими талантами і схильностями ти володієш. Що ти любиш робити, які види діяльності приносять задоволення. Якщо необхідне навчання, то знайди спосіб навчатися саме у найбільш цікавому напрямку. Проте пам’ятай, що більше знань дають більше можливостей.

  Далі варто зайнятись улюбленою діяльністю. Те, що вона приноситьзадоволення, допоможе працювати багато і наполегливо.
  Особливу увагу слід приділяти своєму розвиткові. Завдяки йому ти зможеш створювати більшу цінність. Звертаю увагу на те, що всебічний розвитокдозволяє відкривати в собі нові джерела натхнення, нові здібності. Треба розкривати себе, розвивати свої таланти, знаходити нові способи самовираження.
  Розвиток в одному напрямі опосередковано може сприяти розвиткові й у іншому напрямі. Наприклад духовний розвиток, бажання дійти суті речей, жити згідно вічних цінностей розвиває вміння сприймати оточення, відчувати людей, а отже сприяє розвиткові емоційного інтелекту, про який зараз так багато говорять. І взагалі, добрі думки і наміри сприяють гарним подіям й удачі.
  Треба виділити декілька найважливіших аспектів свого життя і приділяти увагу їм усім. Не можна жертвувати чимсь важливим заради іншого. Виваженість, позитивність, рішучість, нова інформація, нові люди – активна цілеспрямована діяльність згодом обов’язково принесе гарні плоди. А з ними прийде й успіх.
  Справа, яку робиш з любов’ю і натхненням вже несе цінність. Григорій Сковорода вважав, що щаслива та людина, яка займається улюбленою, справою. Тож бажаю усім щастя.

  Звісно, що немає універсального рецепту успіху, але, зробивши певні узагальнення, можна зрозуміти базові принципи успішних людей.
  • Не бійтеся мріяти і бути оптимістом. Під мрією я не маю на увазі фантастичні дитячі мрії, і не заохочую надавати їм жодного сакрального значення. Мрії допомагають людині уявити кінцевий результат який вона бажає досягнути, сприяють обдумуванню цілі та допомагають розпочати діяльність щодо її досягнення. Так як перед зведення будинку архітектори створюють об’ємну модель майбутньої будівлі, так само і мрії дають нам можливість краще зрозуміти чого ми прагнемо. Тому не бійтеся мріяти, адже мрії мають властивість здійснюватися. Вірте в це, вірте в успіх справи якою ви займаєтеся і впевнено йдіть до нього.
  • Аналізуйте і плануйте. Розрахунок власних сил, аналіз методів та засобів досягнення цілей повинні стати вашими супутниками на шляху до успіху. Навчитися аналізувати життєві перспективи досить тяжко, але ці навики допоможуть в рази зменшити зусилля для досягнення успіху. Результатом аналізу повинен бути список запланованих справ. Не забувай розставляти пріоритети кожній справі та виконуйте спочатку найважливіше. Розставляти пріоритети можна за наступним принципом: чим більше конкретна справа наближає вас до здійснення мрії, тим вона важливіша.
  • Зосередьтесь на кінцевій цілі. На шляху до здійснення мрії завжди будуть з’являтися обставини, зустрічатися люди, траплятися події, які будуть відволікати вас від кінцевої мети. Можливо, відкриються нові перспективи та нові цілі. Але не варто розпорошувати свої сили на багато проектів та справ одночасно. Інакше, ви ризикуєте провалити всі справи зразу. Звісно, що не варто відмовлятися від абсолютно всіх інших ідей та планів, але щоб це не стало перешкодою до досягнення головної цілі.
  • Не бійтеся помилок і вчіться на них. Всі ми люди і ніхто не застрахований від помилок. Інша справа як ми ставимося до своїх невдач. Можна їх сприймати як провал, крах мрії та привід опустити руки, а можна взяти з них життєвий урок і не повторювати їх у майбутньому. Не варто зраджувати мрії при перших труднощах, адже тільки переборовши почуття розчарування і вступивши у боротьбу із подвійними силами, можна стати успішнішим за будь-кого у своїй справі. Пам’ятайте, що із труднощами зустрічаються всі, а стають успішними ті, які знайшли у собі сили перебороти їх.
  • Не зволікайте. Час – це гроші. Не витрачайте даремно цей неповоротний ресурс і почніть рухатися до успіху, хоч і малими кроками, але вже зараз. Найцікавіші та найскладніші нюанси кожної справи пізнаються у процесі роботи, а не під час планування. Люди, які без вагань стали на шлях реалізації запланованої цілі найчастіше досягають успіху. А “геніальні” мрійники, які так і не наважилися встати із дивана і відірватися від улюбеної телепередачі, залишаються з нічим.
  • Шукайте підтримки. Не спішіть ділитися своїми ідеями із іншими людьми. Велика ймовірність, що вас не зрозуміють, поховають вашу мрію під горою скептицизму і насмішок. Часто навіть близькі люди не можуть зрозуміти вашого прагнення до успіху, вони сміються з вас, говорять, що всі зусилля марні, що у вас нічого не вийде, потрібно покинути всі спроби і жити як всі люди. Інколи люди не готові до тих змін, які відбуваються у вас на шляху до успіху і тому різними способами підсвідомо намагаються вам перешкодити. Їм потрібна людина, яку вони знають, а будь-які переміни у вас загрожують їхньому життю, або приносять дискомфорт. Але підтримка друзів чи близьких для кожного з нас дуже важлива, особливо у періоди невдач, труднощів чи невизначеності. Якщо не можете знайти підтримки у родичів, то знайдіть однодумців, яким ви довіряєте та які можуть вам допомогти у важкі моменти життя.
  • Відпочивайте. Відпочинок не менш важливий, ніж робота. Під час робочого дня регулярно робіть перерви. Підвищення продуктивності праці компенсує вам витрачений час на відпочинок. Не забувайте про відпустку, адже хороший відпочинок може зарядити енергією та новими ідеями, які так потрібні у роботі.

    Головне правило у досягненні успіху : 
   Бути собою і робити те, що тобі подобається.
         Ось він, мабуть, найцінніший і найголовніший секрет успіху, який, як виявилося, лежить зовсім на поверхні, буквально перед нашими очима. 
   Будьте щасливі!
   Будьте успішними!
1 коментар: